Blog

3 Boyutlu Tasarım ve Baskı Dünyasına Hoşgeldiniz

3D Modelleme Eğitimi
3D Modelleme Eğitimi

MEB'den Özel Eğitim Öğretmenlerine 3D Eğitimi

Bir çok alanda kullanılan 3D Teknolijsi, Eğitim alanında da yaygın kullanılmaktadır. Bu durumu göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Yetenekli Öğrencilerin faydalandığı  Bilim ve Sanat Merkezlerindeki (BİLSEM) Öğretmenlere 3D Yazılımları konusunda  uluslararası 3D modelleme kursları verecek.

MEB tarafından "Geleceğin Eğitiminde 3DYazıcıların Kullanılması (3DP) Projesi" Avrupa Komisyonu ve Portekiz Ulusal Ajansı tarafından finanse edilerek hayata geçirilecek. Bu Proje de, 2023 Eğitim Vizyonu'ndaki "dijital öğrenme materyalleri geliştiren lider öğretmenlerin desteklenerek teşvik edilmesi" ve "ileri öğrenme ortamları için materyal ve model geliştirme çalışmaları yapılması" hedefleri doğrultusunda oluşturulan proje, uluslararası alanda uygulanacak. Projeyle  özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrencilerinin analitik ve matematik becerileri ile mekansal farkındalıklarını geliştirebilmek için öğretmenlerin dijital yeterliliklerinin uluslararası düzeyde artırılması amaçlanıyor. 

3DP Projesi 7 Ülkede ( Türkiye,Portekiz, Romanya, Polonya, İspanya, Yunanistan, İtalya ) gerçekleştirilecek. 24 Ay planlanan Proje Kapsamında, ülkeler arası fikir alışverişi yaparak okullarda dijital dönüşümü sağlayabilmek amacıyla uluslararası "3DP Uzman Öğretmenler Ağı" kurulacak ve öğretmenler için uluslararası çapta 3D modelleme kursu düzenlenecek.

Kaynak: http://www.meb.gov.tr/ozel-egitimdeki-ogretmenler-icin-3d-egitimi/haber/19076/tr


En Uygun 3d Baskı Fiyatları

3 Boyutlu Tasarım ve 3D Baskı varsa işte orda biz varız...En Uygun 3d Baskı Fiyat Teklifi

Formu Doldurun veya WhatsApp'tan Yazın, En Uygun 3d Baskı Fiyat Teklifi Alın

3D Baskı Siparişleriniz, Türkiye'nin Her Yerine Kargolaması Yapılmaktadır.
İstanbul Anadolu Yakası İçin Motor Kurye İle Elden Hızlı Teslimat
Öğrencilere 3D Baskı Fiyatı %30 İNDİRİMLİ.
Eğitime Tam Destek
İlk 3 Boyutlu Baskı Siparişlerinizde %15 Tanışma İndirimi
© 2019 Her Hakkı Saklıdır.
3D Baskı Tasarım Resmi Web Sitesi
Adres: İçerenköy Mahallesi Erzurum Sokak No: 3 Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0538 514 88 55

3d Baskı Tasarım Sosyal Medya Hesapları