Müşteri Hizmetleri

TEKLİF AL

Dosya Yükle

Destek Hattı

MEB’den Özel Eğitim Öğretmenlerine 3D Eğitimi

MEB’den Özel Eğitim Öğretmenlerine 3D Eğitimi

Bir çok alanda kullanılan 3D Teknolijsi, Eğitim alanında da yaygın kullanılmaktadır. Bu durumu göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Yetenekli Öğrencilerin faydalandığı  Bilim ve Sanat Merkezlerindeki (BİLSEM) Öğretmenlere 3D Yazılımları konusunda  uluslararası 3D modelleme kursları verecek.


MEB tarafından “Geleceğin Eğitiminde 3DYazıcıların Kullanılması (3DP) Projesi” Avrupa Komisyonu ve Portekiz Ulusal Ajansı tarafından finanse edilerek hayata geçirilecek. Bu Proje de, 2023 Eğitim Vizyonu’ndaki “dijital öğrenme materyalleri geliştiren lider öğretmenlerin desteklenerek teşvik edilmesi” ve “ileri öğrenme ortamları için materyal ve model geliştirme çalışmaları yapılması” hedefleri doğrultusunda oluşturulan proje, uluslararası alanda uygulanacak. Projeyle  özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrencilerinin analitik ve matematik becerileri ile mekansal farkındalıklarını geliştirebilmek için öğretmenlerin dijital yeterliliklerinin uluslararası düzeyde artırılması amaçlanıyor. 

3DP Projesi 7 Ülkede ( Türkiye,Portekiz, Romanya, Polonya, İspanya, Yunanistan, İtalya ) gerçekleştirilecek. 24 Ay planlanan Proje Kapsamında, ülkeler arası fikir alışverişi yaparak okullarda dijital dönüşümü sağlayabilmek amacıyla uluslararası “3DP Uzman Öğretmenler Ağı” kurulacak ve öğretmenler için uluslararası çapta 3D modelleme kursu düzenlenecek.

Kaynak: http://www.meb.gov.tr/ozel-egitimdeki-ogretmenler-icin-3d-egitimi/haber/19076/tr


En Uygun 3d Baskı Fiyatları

3 Boyutlu Tasarım ve 3D Baskı varsa işte orda biz varız…

WhatsApp
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn